• Deska do serwowania czarny dąb

230.00
cm Dodaj do ulubionych
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Kurier 30
Za pobraniem 35
Dostępność 1 cm

Zamówienie telefoniczne: 796 933 490

Wymiary deski: 45 x 27 cm

Czarny dąb, polski heban – drewno dębów przebywających w ziemi lub pod wodą od co najmniej kilkuset lat. W carskiej Rosji za posiadanie mebli z czarnego dębu groziła kara śmierci, były one bowiem zastrzeżone dla rodziny panującej.
Jest to drewno bardzo rzadkie i bardzo cenne ze względu na trudność w jego pozyskaniu oraz obróbce, jak i walory estetyczne tego specyficznego materiału.
Certyfikaty które były robione na zlecenie datowały dane drewno od 1500 do 5000 lat. Cena takiego certyfikatu to 1200 zł.

Nasze wyroby produkowane są z naturalnego wysezonowanego drewna. Po sezonowaniu materiał jest dosuszany w suszarni. Dzięki temu zabiegowi minimalizujemy ryzyko pracy drewna Ten proces skutecznie obniża i poprawia pracę drewna. Skutkiem tego procesu jest sprowadzenie do minimum możliwości odkształcenia się drewna i powstania nowych pęknięć. Należy jednak pamiętać ze jest to naturalne drewno i niewielkie mikropęknięcia mogą się pojawić. Jest to jednak postrzegane jako element podkreślający naturalne piękno litego drewna i nie wpływa na walory użytkowe.